Главное меню
Реклама

Номер 2018 / 5
Дата выхода:
Дата публикации:
2018-07-11
Кол. статей:
16
Кол. страниц:
Н.Д
ТЕПЛИЦА от "А" до "Я"
 

Плівка для теплиць

Теплиці, накриті плівкою, найпоширеніші в усьому світі — їх площі значно більші порівняно зі склом і полікарбонатом. Це й недивно, вра­ховуючи, що плівка має цілу низку переваг.

ХРАНЕНИЕ И ПЕРЕРАБОТКА
 

Правила збирання врожаю, зберігання та реалізації кукурудзи цукрової

Щоб домогтися максимальної економічної ефективності вирощування цукрової кукурудзи, слід приділити особливу увагу таким питанням, як збирання врожаю, його зберігання та реалізація. Зокрема, варто запам’ятати кілька простих правил.

Особливості вирощування та збирання листових салатів

Салат — рослина інтенсивного метаболізму. За короткий час вегетації він виносить із ґрунту майже стільки ж поживних речовин, як і довго вегетуючі овочі. Відтак, високий і якісний урожай він формує тільки на родючих ґрунтах. Салати вирощують у відкритому і закритому ґрунті як через розсаду, так і прямим посівом… 

НА ТЕМУ ДНЯ
 

Ризоктоніоз картоплі та методи контролю

Цікава економіка, але якщо взяти середні затрати виробника картоплі на один гектар, то близько 30% вартості затрат на захист посадкових площ припадає на передпосадкову обробку бульб насіннєвого матеріалу. При цьому одним з основних цільових об’єктів є ризоктоніоз картоплі.

IKAR — більше, ніж добрива

У наш час успіх у сільському господарстві загалом і овочівництві зокрема неможливий без впровадження новітніх технологій. Із кожним роком поповнюється реєстр високо­продуктивних гібридів овочевих культур, проте потенціал їх можна розкрити, лише за­без­печивши необхідні умови вирощування. Перш за все, повноцінне живлення рослин, збалансованість якого досягається в мистецтві поєднання основного внесення добрив та своєчасних позакореневих підживлень. Про впровадження таких препаратів журналу «Овочівництво» розповів продакт-менеджер компанії «ІКАРАІ УКРАЇНА» Ігор Бубнов.

Сергій Овчатов: «Сам використовую й клієнтам рекомендую»

Конкуренція на ринку овочів змушує виробників запроваджувати все більш інтенсивні технології, які допомагають рослинам вкорінюватися, нарощувати вегетативну масу і дозрівати в теплиці, не чекаючи милості від погоди. Сергій Овчатов, виробник овочів у плівкових теплицях із Кам’янсько-Дніпровського р-ну Запорізької обл., ось уже третій рік поспіль застосовує інтенсивні технології, розроблені в Іспанії, яка є лідером з виробництва томатів у плівкових теплицях у ЄС.

АГРОНОМИЧЕСКАЯ ТЕТРАДЬ
 

Вбережемо цибулю від стресу

Одна з провідних овочевих культур відкритого ґрунту в Україні — цибуля. Технологія її вирощування не надто складна, проте приховує кілька «підводних каменів». По-перше, висівається цибуля на малу глибину, а відтак перебуває у верхньому шарі ґрунту, який найбільше висушується суховіями і зволожується зливами, пере­грівається в спеку та переохолоджується під час поворотних холодів навесні. По-друге, на ранніх фазах розвитку рослини дуже потерпають як від бур’янів, так і від гербіцидів.

Баклажани у плівковому тунелі

Технологія вирощування баклажана під тимчасовими укриттями тунельного типу з використанням мульчуючого екрану.

Листові овочі набирають популярності. Салати з сімейства Айстрові

У Європі салат-латук і цикорний салат мають великий попит, тож щорічне їх виробництво становить не менше 3 млн т. Це всього в 6 разів менше, ніж виробництво томата — лідера овочевого ринку. Чим викликаний такий інтерес до їстівного листя? Можливо, і нам варто віддати йому більше місця у своєму раціоні? Тим паче, що різноманітність салатів просто вражає.

БИЗНЕС: ДЕНЬ ЗА ДНЕМ
 

Овочевий потенціал для сільського зеленого туризму

Ситуація в овочівництві підштовхує виробників до постійного пошуку нових бізнесових ідей. Одним із напрямів такого пошуку є не просто вирощування овочів, а створення на їх основі нових продуктів з більшою доданою вартістю. З цією метою найчастіше розвиваються технології тривалого зберігання і переробки. Але поки що мало хто згадує про можливості розвитку сільського зеленого туризму, хоча власноруч вирощені й приготовані овочі можуть стати його важливою складовою.

Оптовi та роздрiбнi цiни овочiв у 2016–2017 рр.

Стіл українців не обходиться без ароматних огірків, томатів, баклажанів, моркви, цибулі, столового буряка, капусти та інших овочів. Вони належать до важливих продуктів харчування і займають чимало місця у споживчому кошику наших співвітчизників.

Мнение специалиста
 

Новинки від Enza Zaden у кам’янських теплицях

У районі, що славиться найбільшою в Україні концентрацією плівкових теплиць, були випробувані нові гібриди томата й огірка селекції Enza Zaden. Про перші результати особисто розповіли тепличники Кам’янсько-Дніпровського р-ну Запорізької обл.

ЛАБОРАТОРИЯ ЩЕДРЫХ УРОЖАЕВ
 

Мікроводорості у сільському господарстві

Значення мікроводоростей для отримання стабільно високих урожаїв усіх без винятку сільськогосподарських культур переоцінити важко. Ці мікроорганізми мають цілу низку властивостей, що впливають на ґрунтоутворення та життя агробіоценозу.

ОВОЩНОЕ ЗДОРОВЬЕ
 

Правильне рішення для фунгіцидного захисту картоплі

Вирощування картоплі, томатів або баклажанів і отримання якісного врожаю сьогодні неможливо уявити без грамотно побудованої, а головне, своєчасно застосованої системи захисту рослин.

Стратегія і тактика захисту картоплі від фітофторозу

В Україні фітофтороз поширений у всіх районах вирощування картоплі. Великої шкоди він завдає на Поліссі, у північно-західних областях Лісостепу, в умовах зрошення у степовій зоні. Недобір урожаю через це захворювання в середньому становить 10%.

ОРОШЕНИЕ
 

Вплив краплинного зрошення на поживний режим і щільність ґрунту

Незважаючи на великий обсяг дослідно-експериментальних робіт з обґрунтування технологій та технічних засобів краплинного зрошення овочевих культур, залишається ряд важливих питань, яким ще не було приділено належної уваги через незначну тривалість застосування цього способу поливу в овочівництві. У першу чергу це стосується питання впливу локальних способів поливу на поживний режим і властивості ґрунтів. Хоча варто відзначити, що вивченню цього аспекта за вирощування багаторічних плодових культур присвячено чимало наукових публікацій (Ромащенко М. І., Рябков С. В., Унгуряну Ф.  В., Ярошенко С. В. та ін.).

Текущий номер
Поиск
Авторизация
Логин
Пароль
Реклама

© Copyright 2009 - Ovoschevodstvo.com All Rights Reserved     |     Дизайн — Свердличенко Алексей     |     Програмирование — Хагшенас Хажир