Главное меню
Реклама

Номер 2018 / 6
Дата выхода:
Дата публикации:
Кол. статей:
13
Кол. страниц:
Н.Д
Производство плодово-ягодных культур
 

«Сингента» відкрила демонстраційно-дослідний центр

2 червня компанія «Сингента» відкрила у «тепличній столиці» України — селі Водяному Кам’янсько-Дніпровського району Запорізької області — демонстраційно-дослідний центр овочівництва закритого ґрунту.

Суниця органічна

На сьогодні за обсягами виробництва суниці садової Україна займає сьоме місце в Європі — щороку селянські господарства збирають близько 65–75 тис.т солодких ягід. Могли б вирощувати й більше, але для цього слід розширювати ринки збуту. Таку можливість дає, зокрема, вирощування органічної продукції, яка користується великим попитом на європейському ринку.

НА ТЕМУ ДНЯ
 

Урожай фруктів і ягід-2018: основні загрози

Полуниця садова і черешня відкрили ягідний сезон-2018. Незабаром на ринок вийдуть інші ягоди й плоди. Про загрози для цьогорічного врожаю з боку шкідників та хвороб і методи боротьби з ними ми розпитали експерта зі спеціальних культур компанії «Сингента» Володимира Воєводіна.

АГРОНОМИЧЕСКАЯ ТЕТРАДЬ
 

Овочева квасоля

До ботанічного роду Квасоля (Phaseolus) належать дві сот­­ні видів, із яких більше 20 вирощують як культурні рослини. Вчені розподілили ці види на дві географічні групи: американські з насінням великого розміру та азійські з дрібним. Азійську квасолю іноді виділяють у окремий рід вігна.

Особливості живлення томатів

Томат — досить вимоглива до живлення культура. Для нормального росту і розвитку рослини мають бути в достатній кількості забезпечені азотом, фосфором, калієм, кальцієм, магнієм, сіркою та залізом. Мікроелементи також мають бути у достатній кількості, зокрема бор, марганець, молібден, мідь, цинк, кобальт тощо. Залежно від сорту/гібриду та умов вирощування, на формування 1 т врожаю (включаючи розвиток вегетативної маси) ця культура в середньому потребує: N — 3–3,3 кг, Р2О5 — 1,2–1,3 кг, К2О — 4,5–5,8 кг.

БИЗНЕС: ДЕНЬ ЗА ДНЕМ
 

Овочева ферма майбутнього

Виробництво органічних овочів — справа приваблива і потрібна, проте в наших умовах пов’язана з певними труднощами. Не стільки через істотні стартові витрати (починати можна з малого), скільки через нестачу знань і відсутність досвідчених агрономів із цього напряму. Тож головними складовими успіху органічної овочевої ферми є сміливість та велике бажання її засновників. У всякому разі, таке враження складається після розмови із співвласницею тепличного фермерського господарства Organic Villa Валентиною Сабельниковою.

Деякі умови експорту овочів та продуктів їх переробки у країни ЄС

Сучасний світ сповнений ризиків для людини, і один із найголовніших серед них — відсутність безпечного життя, до головних критеріїв якого можна віднести споживання якісних продуктів та чистої води. Вчені вже давно дійшли висновку, що більшість хвороб людини пов’язані саме з неякісним і незадовільним харчуванням, тож світ постійно знаходиться у пошуках протидії такому становищу. Суспільство зацікавлене в створенні систем управління харчовою безпекою, і перші позиції серед таких займає НАССР. Це найбільш комплексна система, котра пов’язує безпечність харчової продукції та прибутковий бізнес.

ОВОЩНОЕ ЗДОРОВЬЕ
 

Хвороби та шкідники баклажанів

Як і інші пасльонові, баклажан не любить високої вологості й різких перепадів температур. Саме вони найчастіше й викликають різноманітні захворювання рослин, а також сприяють розвитку шкідників.

Шкідники квасолі

Квасолю в різні періоди вегетації пошкоджують до 30 видів шкідників. Найбільш небезпечними серед них є смугастий бульбочковий довгоносик, павутинний кліщ, попелиці (бобова, баштанна), паросткова муха, квасолевий зерноїд та ін.

Стратегія і тактика захисту картоплі від фітофторозу

Продовження.Початок у № 5 (157) за 2018 р.  
Вважається, що ранньостиглі сорти сприйнятливі до фітофторозу, а пізньо­стиглі більш стійкі. Але це не завжди підтверджується — важливу роль відіграють також екологічні умови різних зон і вірулентні властивості збудника. 

Що можна побачити на часнику в червні

Червень — період найбільш інтенсивного росту і розвитку часнику озимого. Та саме у цей час найбільша ймовірність розвитку шкідників і хвороб. Дуже важливо своєчасно їх виявити й підібрати ефективні методи контролю їх поширення. Це дасть змогу вирішити кілька основних проблем часниківництва, зокрема не допустити зниження урожайності, забезпечити високу товарну якість продукції та її придатність до тривалого зберігання, а у випадку розсадництва — припинити поширення вірусної, грибної та бактеріальної інфекції у садивному матеріалі.

Хвороби квасолi та обмеження їх шкiдливостi

В умовах реформування агропромислового комплексу України важ­ливого значення набуває виробництво високобілкових продуктів рослинництва. Чільне місце серед них займає квасоля. 

ОРОШЕНИЕ
 

Особливості захисту овочевих культур в умовах зрошення

У сучасному землеробстві системи зрошення використовуються не ли­ше для зволоження ґрунту, але й для внесення добрив, інсектицидів, гербіцидів, фунгіцидів тощо. Такий спосіб їх внесення дає змогу забезпечити точну подачу й рівномірний розподіл хімічних речовин незалежно від погоди та польових умов, а також мінімізувати контакти оператора з потенційно небезпечними матеріалами під час їх дозування й змішування, скоротити кількість проходів техніки в полях, зменшуючи ущільнення ґрунту. Вартість застосування пестицидів методом пестигації складає близько третини вартості звичайних методів внесення.

Текущий номер
Поиск
Авторизация
Логин
Пароль
Реклама

© Copyright 2009 - Ovoschevodstvo.com All Rights Reserved     |     Дизайн — Свердличенко Алексей     |     Програмирование — Хагшенас Хажир