Главное меню
Реклама

Номер 2018 / 7
Дата выхода:
Дата публикации:
2018-10-14
Кол. статей:
18
Кол. страниц:
Н.Д
Производство плодово-ягодных культур
 

Літня сівба овочевих

Метеоролог припустила, що у най­ближчі роки вся країна буде зоною нестійкого зволоження, і посухи та сухо­вії стануть нормою не тільки на Півдні й Сході. Однак вона робить і оптимістичний висновок: два врожаї на рік теж стануть для України нормою. Якщо це стосується основних сільськогосподарських культур, то овочевих і поготів. Після збирання ранніх овочів у червні — липні залишається ще кілька місяців теплої погоди. Щоб зрошувані площі не простоювали, застосовують повторні посіви.

ХРАНЕНИЕ И ПЕРЕРАБОТКА
 

Диню можна сушити

В умовах конкурентного ринку навіть високий урожай дині не гарантує фермерові високих прибутків. Буває, що в сезон пропозиція перевищує платоспроможний попит, і тоді, як то кажуть, хоч сядь та плач. У кращому випадку солодкі, як мед, диньки відправляються на корм худобі, а в гіршому так і зогнивають у полі (добре, хоч удобрюючи його), адже зберігати їх у свіжому вигляді тривалий час неможливо.

 

НА ТЕМУ ДНЯ
 

Ювілейна виставка АГРО-2018

З 6 по 9 червня 2018 р. на території ВДНГ проходила ювілейна, вже тридцята сільськогосподарська виставка АГРО. Вона стала рекордною за цілою низкою характеристик, що свідчить про неухильне зростання популярності найбільшого у Східній Європі аграрного форуму.

В Україні випробували нові корейські огірки

12 червня засновник «Агроцентру «Січ» (Нікопольський р-н Дніпропетровської обл.), досвідчений агроном-овочівник Володимир Хвостик знову приймав у своєму господарстві професіоналів овочевого бізнесу. Цього разу він демонстрував огірки корейської селекції: і вже добре відомий гібрид Арктика F1, і новинки компанії Nong Woo Bio, які за деякими важливими параметрами ще кращі.

 

Лідер ринку салатів обирає Enza Zaden

Першопроходець промислового вирощування салату в Україні та нинішній лідер галузі — фірма «Когорта» з Бориспільського р-ну під Києвом вводить у свій асортимент сорти селекції Enza Zaden.

Стабільний урожай за будь-якої погоди

10 липня компанія «Агріко Україна» демонструвала свої найпопулярніші сорти картоплі на Чернігівщині. Глобальне потепління дісталося й туди, принісши тривалі посухи з високими температурами, однак сорти селекції Agrico показали хороші результати у вигляді добре розвинутих кущів та рясної зав’язі бульб.

Перспективи часниківництва подовжено

30 травня 2018 р. на кафедрі овочівництва Уманського національного університету садівництва відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Технологічні аспекти вирощування часнику, цибулевих і сільськогосподарських культур: сучасний погляд та інновації». У ній взяли участь представники Асоціації виробників часнику України, науковці та виробничники з Кіровоградської, Вінницької, Дніпропетровської, Херсонської, Миколаївської, Черкаської, Одеської та Київської областей. 

 

АГРОНОМИЧЕСКАЯ ТЕТРАДЬ
 

Технологія вирощування дині у плівковій теплиці

Відомо, що надходження до споживача вирощених в Україні плодів дині обмежується всього трьома місяцями — з липня по вересень. Враховуючи, що європейські сорти цієї культури мало придатні для тривалого зберігання, зрозуміле бажання виробників розширити період постачання свіжої продукції на ринок за рахунок отримання раннього і надраннього врожаю на початку літа, а також зберігання плодів у регульованих умовах восени і взимку. Приділимо увагу отриманню ранньої продукції дині.

 

Актоцид: ефект приємно здивував

Новий препарат на біологічній основі Актоцид® від ТД «Кіссон» став у нагоді тим, хто вирішив відмовитися від «хімії».

Садимо картоплю влітку

Після спекотного літа збільшується кількість бульб з ниткоподібними паростками. Це ознака виродження картоплі. Такі бульби абсолютно безперспективні як посадковий матеріал, і у них дуже багато прихованої, зовні непомітної інфекції.

БИЗНЕС: ДЕНЬ ЗА ДНЕМ
 

Оптовi та роздрiбнi цiни овочiв у 2016–2017 рр.

Продовження. 
Початок у № 5 (157) за 2018 р.

Виробництво часнику в світі та Україні

Впровадження і удосконалення елементів технології вирощування товарного і насіннєвого часнику є актуальною проблемою овочівництва України. Ця культура займає у нас близько 1,5% відведених під овочі площ, та урожайність її досить невисока — 6–8 т/га, тоді як може бути на рівні 10–15 т/га часнику озимого та 18–20 т/га — часнику рокамболь. 

ЛАБОРАТОРИЯ ЩЕДРЫХ УРОЖАЕВ
 

Варіанти підвищення врожайності насіння

Ефективність використання накопичувачів вологи і клейової емульсії еластику в насінництві дворічних овочевих культур

Вирощування рослин у культурі in vitro

На кафедрі генетики, селекції та насінництва АБТФ Білоцерківського національного аграрного університету працює міжкафедральна лабораторія «Біотехнологія рослин». У ній вирощують культури in vitro часнику, цибулі, ожини, смородини, розмарину, актинідії, винограду та малини. 

ОВОЩНОЕ ЗДОРОВЬЕ
 

Контроль хвороб і шкідників дині

Диню (Cucumis melo L.) вирощували ще давні народи Малої й Середньої Азії та єгиптяни. В Україні вона користується великою популярністю за чудові смакові й дієтичні властивості. За даними державної служби статистики, у 2017 р. площі посівів дині склали 18,2 тис. га, було вироблено 83,1 тис. т готової продукції за середньої врожайності 45,4 ц/га (статистичний збірник «Рослинництво України 2017», Київ, 2018).

Захист картоплі від шкідливих організмів

Четверте місце за обсягами виробництва серед найважливіших продовольчих культур (після кукурудзи, рису та пшениці) належить картоплі (Sola­num tuberosum L.). Основними регіонами її вирощування є Азія та Європа, на які припадає понад 80% світового виробництва.

ОРОШЕНИЕ
 

Управління краплинним поливом ягідних насаджень на основі використання сучасних вологомірів ґрунту

Розуміючи важливість зрошення для сучасного овочівництва та ягідництва, сільгоспвиробники зацікавлені у раціональному використанні поливної води. Окрім економічної ефективності, це є турботою про майбутні покоління, адже вода — головне багатство нашої планети.

 

Текущий номер
Поиск
Авторизация
Логин
Пароль
Реклама

© Copyright 2009 - Ovoschevodstvo.com All Rights Reserved     |     Дизайн — Свердличенко Алексей     |     Програмирование — Хагшенас Хажир