Главное меню
Реклама

Номер 2018 / 9
Дата выхода:
Дата публикации:
2018-11-09
Кол. статей:
13
Кол. страниц:
Н.Д
Производство плодово-ягодных культур
 

Горіховий потенціал

Вирощування горіхів в Україні давно вийшло за межі приса­дибних ділянок. Фахівці стверджують, що за вірного вибору посадкового матеріалу та дбайливого догляду горіхова плантація може принести господареві мільйонні прибутки. 
Проте, на які тонкощі варто звернути увагу, закладаючи горіхову плантацію, скільки це буде коштувати і як вивести бізнес з «тіні», розмовляємо з заступником голови ВГО «Українська горіхова асоціація» Геннадієм Юдіним.

ХРАНЕНИЕ И ПЕРЕРАБОТКА
 

Заморозка ягід

Заготівля ягід має велике значення як основа створення вітамінних запасів на осінньо-зимовий період. Одним із поширених методів заготівлі є заморожування, за якого ягоди суниці садової, чорної смородини, чорниці, лохини, журавлини тощо зберігають майже всі цілющі властивості. Однак на сьогодні ринок заморожених ягід в Україні не насичений через нестачу відповідного обладнання і, власне, самих ягід. В основному використовується статична заморозка, оскільки вона дешевша, ніж шокова. Крім того, для шокової заморозки потрібні значні обсяги сировини, які в Україні поки що не консолідуються.

Збирання, зберігання та переробка плодів кавуна

Яість плодів кавуна значною мірою залежить від біокліматичного потенціалу зони вирощування, строків збирання врожаю, післязбиральної доробки та організації зберігання. Плоди, вирощені у південному регіоні, містять більше сухої речовини, цукрів і вітамінів, ніж ті, що росли північніше. Хоча загалом енергетична цінність баштанних культур невисока — у 100 г м’якоті міститься усього 38 Ккал. Недарма про них кажуть: «Мінімум калорій — максимум біологічної цінності».

НА ТЕМУ ДНЯ
 

Перці Enza Zaden для свіжого ринку і заморожування

Минулого року наш журнал писав про досвід вирощування солодкого перцю селекції голландської компанії Enza Zaden у плівкових теплицях, а тепер гібриди цієї компанії активно завойовують поля у різних областях України. Візьмемо для прикладу два відомих і успішних господарства — одне на Херсонщині, інше на Дніпропетровщині.

Й свого не цурайтесь…

Ці слова Тараса Шевченка не випадково пригадалися мені після відвідання Дня поля й конференції «Перець на заморозку: збут, асортимент і технологія вирощування», які проводила 10 серпня на Херсонщині перша в Україні приватна селекційна компанія Lucky seed за сприяння проекту USAID «Підтримка аграрного та сільського розвитку».

Насіннєву картоплю сортів «Агріко» вирощуватимуть на Донбасі

Донеччина завжди відрізнялася найскладнішими умовами для вирощування картоплі, а нинішній рік навіть звиклі до роботи у таких умовах місцеві овочівники називають важким. Однак господарство «Елвіко-Гігант» з прифронтового Мар’їнського району продовжує розвивати картоплярство разом з компанією «Агріко Україна».

 

«Рійк Цваан» провів дилерську конференцію

17 липня на базі дослідно-демонстраційного центру «Рійк Цваан» у с. Мала Олександрівка під Києвом відбулася чергова зустріч дилерів компанії, на якій презентували нові гібриди, обговорили розвиток співпраці та технології завтрашнього дня.

АГРОНОМИЧЕСКАЯ ТЕТРАДЬ
 

Живлення перцю солодкого у другому обороті

Солодкий перець (Capsicum annuum var. Annuum) — високорентабельна культура, що добре підходить для вирощування у другому обороті, коли з кожною вибіркою росте й ціна реалізації. Однак високий урожай якісної продукції можна отримати лише за наявності у ґрунті достатньої кількості усіх елементів живлення в доступній для рослин формі. 

 

Культура ревеню

Останніми роками спостерігається тенденція до збільшення площ під такою багаторічною овочевою культурою, як ревінь. Це зумовлено підвищеним попитом на соковиті вітамінні пагони навесні, а також розширенням обсягів їх переробки, зокрема заморожування.

Що змінюється у технологіях вирощування кавуна

З появою сучасної техніки, нових сортів і гібридів, методів вирощування розсади та післязбиральної доробки, засобів захисту рослин тощо у технології вирощування багатьох культур вносяться значні зміни. Це стосується, зокрема, й кавуна столового.

СЕЛЕКЦИЯ И СЕМЕНОВОДСТВО
 

Підбір гібридів огірка. Вирощування в умовах Білоцерківського району

У  країнах Європейського Союзу огірок (Cucumis sativus L.) займає провідне місце серед овочевих культур відкритого і закритого ґрунту. Одержують чотири види продукції: пікуль, корнішон, зеленець і «гірчичний», або закусочний огірок. Якщо перші три класи нашим споживачам добре відомі, то закусочний вирощують здебільшого у Німеччині. Це майже стиглий плід, з якого знімають шкірку, ріжуть на кільця і консервують з гірчицею. 

ОВОЩНОЕ ЗДОРОВЬЕ
 

Захист капусти білоголової від сходів до збирання врожаю

Капуста білоголова (Brassica olera­cea var. capitata) стала поширеною овочевою культурою завдяки цінним поживним властивостям. Мабуть, немає жодного відомого на даний час вітаміну, якого не знайшли б у ній, тож її цілком можна назвати «природною аптекою». Вона займає вагому частку в структурі виробництва і споживання овочів, чому сприяли й такі її господарські якості, як висока врожайність, а також хороша лежкість і транспортабельність.

Застосування ентомофагів у системах інтегрованого захисту плодоовочевих культур

Прагнення вітчизняних сільгоспвироб­ників отримувати екологічно безпечну продукцію є важливою тенденцією розвитку українського плодоовочівництва. Все більше фермерів намагаються уникати надмірного пестицидного навантаження, поступово витісняючи хімічні засоби захисту рослин біологічними.

 

Текущий номер
Поиск
Авторизация
Логин
Пароль
Реклама

© Copyright 2009 - Ovoschevodstvo.com All Rights Reserved     |     Дизайн — Свердличенко Алексей     |     Програмирование — Хагшенас Хажир